XY Oculometer MRI

System XY Oculometer MRI jest wersją standardowego systemu JAZZ-novo Multisensor zaadaptowaną do pracy w pomieszczeniu skanera MRI. System mierzy ruch oka w osi poziomej oraz pionowej w technologii bliskiej podczerwieni. XY Oculometer MRI jest także zaprojektowany w taki sposób, aby mógł być wykorzystywany wraz z pobudzeniem wzrokowym prezentowanym na zewnętrznym wyświetlaczu.


Czujnik systemu XY Oculometer MRI jest wykonany w całości z plastiku i wykorzystuje do przesyłu danych światłowody, co czyni go całkowicie transparentnym dla skanera MRI. Sygnały wyjściowe to uśrednione ruchy lewego i prawego oka (technologia Cyclop(c)), dzięki czemu czujnik ruchu oka zajmuje jedynie niewielką cześć przynosowego pola widzenia. Dzięki temu pomiar odbywa się w sposób całkowicie nie-inwazyjny z punktu widzenia badanej osoby.Ze względu na silne pole magnetyczne w pomieszczeniu, jednostka kontrolna systemu XY Oculometer MRI jest zrobiona z materiałów nie-ferromagnetycznych w celu zapobieżenia zakłóceniom ze strony skanera MRI. Wszystkie połączenia pomiędzy czujnikiem, jednostką kontrolną oraz komputerem zapisującym dane z eksperymentu i umiejscowionym w pomieszczeniu operatoru systemu MRI, są wykonane ze światłowodów.Dane pomiarowe systemu XY Oculometer MRI mogą być precyzyjnie zsynchronizowane z wynikami badania MRI dzięki opcji synchronizacji. Impulsy oznaczające początek skanowania pojedynczego obrazu lub warstwy są przesyłane za pomocą światłowodów do jednostki kontrolnej i zapisywane razem z danymi ruchu oka osoby badanej.System XY Oculometer MRI może być zsynchronizowany także z innymi systemami pomiarowymi poprzez wykorzystanie zewnętrznego źródła sygnału TTL o częstotliwości 500 Hz, który steruje pomiarem każdej pojedynczej próbki sygnału ruchu oka.W przypadku pomiaru reakcji oko-ruchowych na pobudzenie wzrokowe prezentowane na ekranie system XY Oculometer MRI może zostać zsynchronizowany z wyświetlanymi bodźcami dzięki specjalnemu czujnikowi natężenia światła z ekranu. Zmiany natężenia światła są przesyłane za pomocą światłowodu do jednostki kontrolnej i zapisywane razem z danymi pomiarowymi ruchu oka.Czujnik Option-MRI oraz zestaw krótkich przewodów światłodowych pozwala użytkownikowi systemu na szybką i prostą instalację systemu poza pomieszczeniem MRI w celu przetestowania przygotowanego scenariusza eksperymentalnego.


Przeznaczenie systemu

  1. XY Oculometer MRI jest zaprojektowany i przeznaczony do zastosowań wyłącznie badawczych.
  2. XY Oculometer MRI nie jest zaprojektowany i przeznaczony do zastosowań w celach diagnostycznych czy terapeutycznych.
  3. XY Oculometer MRI nie jest sprzedawany jako urządzenie medyczne w rozumieniu dyrektywy EU 93/42/EEC, Article 1, Sec 2 (a) (Unia Europejska), czy też w rozumieniu Federal Food Drug & Cosmetic (FD&C) Act, Chapter II, Sec 201 (h) (USA).
  4. XY Oculometer MRI nie jest zaaprobowany do wykorzystania jako komponent krytyczny w systemach podtrzymywania życia.
 
created by Kuba Herczyński
W3C XHTML 1.0 W3C CSS